• MŠonline

• 01.06.2017
        • Poď sa so mnou hrať

1. júna 2017 oslávili deti v Materskej škole na Nám. SNP 17 v Detve medzinárodný deň detí športovo- indiánskou olympiádou, ktorú tvorili rôzne športové disciplíny.

Začali zapálením ohňa a spoločným privítaním sa na dvore materskej školy. Postupne prechádzali rôznymi disciplínami, ktoré zdokonaľovali ich pohybové schopnosti. Deti sa mohli do sýtosti vyšantiť. Príjemná atmosféra, hudba, smiech, zábava, to sú slová ktorými je možné charakterizovať tento deň.

Projekt je spolufinancovaný z rozpočtu mesta Detva.

MestoDetva.png

• 17.05.2017
        • Detvianske škôlkové slávnosti 2017

„Vítam Vás u nás doma, u nás v našej materskej škole.Verím, že počas dnešného pripraveného programu spoločne pocítime závan dávnej minulosti, nádherne zahalený v krásnych  krojoch, zachovaný v piesňach a tancoch. Nechajme sa teda unášať krásou a jedinečnosťou spevu a tanca našich predkov v  podaní našich detí,“týmito slovami zahájila Marcela Paulišinová, riaditeľka Materskej školy na Nám. SNP v Detve, druhý ročník Detvianskych škôlkových slávností.

Na Detvianskych škôlkových slávnostiach (DŠS), ktoré sa konali dňa 17. mája 2017 v areáli  materskej školy sa prezentovali Materská škola Kriváň, Materská škola Dúbravy a materské školy z Detvy:Materská škola Nám. SNP 17,Materská škola M. R. Štefánika,Materská škola Obrancov mieru a Materská škola A. Bernoláka.

Podujatie slávnostne otvoril Roman Malatinec, ktorý program obohatil spevom, hrou na fujare a gajdy. Pozvanie prijali zamestnanci Mestského úradu v Detve, poslanci Mestského zastupiteľstva v Detve a členovia komisií.

Poďakovanie patrí pani učiteľkám za nacvičený program účinkujúcim deťom, všetkýmzúčastneným, divákom a sponzorom, vďaka ktorým sa tieto slávnosti mohli zorganizovať: mestu Detvaa Jozefovi Šulajovi, Vladimírovi Očenášovi, Jánovi Bobrovi , Renáte Ostrolúckej Detvianskej ľudovej kolónii za zapožičanie sôch.

Osobitné poďakovanie patrí  Marekovi Dankovi a poslancovi Miroslavovi Sujovi, ktorí prispeli na výstavbu dreveného pódia.

PROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝZ ROZPOČTU MESTA DETVA

• 31.12.2016

Krúžková činnosť Materskej školy Nám. SNP 17, Detva

V  roku 2016 sa v Materskej škole uskutočňovala krúžková činnosť pod záštitou OZ Združenie rodičov a priateľov detí VRTIELKO.

Hudobno-tanečný krúžok Vrtielko pod vedením pani učiteľky Mariany Královej bol zameraný na rozvoj a upevnenie vzťahu detí k ľudovým tradíciám regiónu. Deti sa zúčastnili viacerých verejných vystúpení / Detvianske škôlkové slávnosti, akcia Milujem Detvu, Míľa pre mamu a festivalu Hrajte nám Husličky./ Spoločne s deťmi z Literárno-dramatického krúžku pod vedením pani učiteľky Gabriely Golianovejsa zúčastnili viacerých vystúpení pre kluby dôchodcov v Detve.

V spolupráci s Podpolianskym múzeom v Detve sa realizoval výtvarný krúžok so zameraním na regionálnu tématiku pod vedením pani učiteľky Jany Majeríkovej a PaedDr. Renáty Babicovej.

PROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ

Z ROZPOČTU MESTA DETVA

• 28.09.2016

Slávnostné otvorenie dopravného hriska

Dňa 28. 09. 2016 sa v areály Materskej školy, Nám. SNP 17 konalo slávnostné otvorenie detského dopravného ihriska. Akcie sa zúčastnili deti, rodičia a príslušníci policajného zboru. po slávnostnom prestrihnutí stuhy si deti precvičili zručnosti v jazde na kolobežkách a bicykloch, plnili pripravené úlohy zamerané na dopravnú výchovu. Po  úspešnom splnení všetkých úloh získali detský vodičský preukaz.

Dopravné ihrisko bolo vybudované ako súčasť ihriska zameraného na pohybové aktivity. Zámerom materskej školy je rozvíjať pohybové a dopravné zručností detí. Nové ihrisko,  certifikované herné zostavy a hojdačky prispeli k celkovému skrášleniu prostredia materskej školy.

Výstavba dopravného ihriska bola čiastočne financovaná z grantu, ktorý materskej škole poskytla Nadácia Allianz v rámci projektu „S Bezpečkom na cestách.“ Prípravné stavebné práce boli hradené z príspevkov ZRŠ.

Materská škola sa týmto chce poďakovať rodičom Miroslavovi Šufliarskému. a Jaroslavovi Drugdovi, ktorí pomohli pri realizácii výstavby ihriska.