• O nás

V starej časti Detvy, uprostred veľkého areálu plného zelene, stojí naša Materská škola. Do prevádzky bola spustená 15.11.1975 s počtom dvoch tried, ku ktorým postupne pribudla murovaná časť pozostávajúca z telocvične, tretej triedy, sociálnych zariadení a niekoľkých miestností, ktoré sa využívajú podľa potreby. S nárastom populácie sa v roku 2002 aj z telocvične stala tretia trieda. 01. januára 2013 prešla Materská škola na samostatný právny subjekt. Počas mesiacov júl a august 2013 boli v zadnej časti vymenené všetky okná za plastové so žalúziami, vymenené boli aj zadné vstupné dvere do budovy. Prebehla kompletná rekonštrukcia sociálneho zariadenia v zadnej časti budovy a taktiež maľovanie tried a spálne.  Nakoľko pôrodnosť stúpala a my sme sa snažili vyhovieť požiadavkám rodičov na umiestnenie dvojročných detí do MŠ, v septembri 2014 bola zo spálne štvrtej triedy  zriadená piata trieda. Postupne sa inovuje zariadenie tak interiéru, ako  aj exteriéru. Vymenené boli všetky koberce, šatňové skrinky, ležadlá, detské paplóny a vankúše, stoly, stoličky, zariadenie kuchyne a jedální pre deti, do školskej záhrady pribudli nové preliezačky, pieskoviská, drevený altánok a dopravné ihrisko. V roku 2023 začala rekonštrukcia MŠ a celá škôlka bola presťahovaná do pristorov 1. ZŠ Kukučínova ul.

Vo všetkých piatich triedach sa deti venujú hrám a rôznym vzdelávacím aktivitám v čase od 06.00 do 16.30.

O pohodu, získané vedomosti a zručnosti dbajú pani učiteľky:

1.trieda -

Lienky

Erika Daumová, Zuzana Gneuševa(triedna učiteľka)

2.trieda -

Motýliky

Ľudmila Kulichová (triedna učiteľka), Bc. Jana Gondová

3.trieda -

Žabky

PaedDr. Jarmila Panicová(triedna učiteľka), Mgr. Lucia Zlatoňová

4.trieda -

Mgr. Marcela Kučerová, Mariana Králová, (triedna učiteľka)

5.trieda -

Včielky

Ing. Jana Micháleková(triedna učiteľka), Ľubica Vrabľová

O plné brušká rôznych dobrôt sa starajú tety kuchárky:
        Anna Pavlová a Katarína Mališková.

Pani Bc. Silvia Šufliarská Vám rada zodpovie všetky ekonomické otázky.

Čistotu a poriadok v celej škôlke udržujú upratovačky:
        Anna Spodniaková a Zdenka Vilhanová.