• Cesta nie je ihrisko

• Charakteristika podstaty projektu
          Predmetom projektu je dobudovanie dopravného ihriska v areáli materskej školy a nákup dopravných prostriedkov /bicykle, odrážadlá a kolobežky/ a bezpečnostných prvkov /prilby,reflexné prvky/ pre deti. Ihrisko poslúži na realizáciu aktivít a podujatí zameraných na rozvíjanie dopravných zručností,športových a pohybových schopností detí. Umožní v praktických činnostiach implementovať poznatky nadobudnuté teóriou.Deti sa naučia poznať značky a základné dopravné predpisy.

Súčasné vybavenie nezodpovedá kapacite školy a nepostačuje na využitie v rámci dopravnej výchovy. Umožňuje zapojenie nízkeho počtu detí do aktivít /max. 10 detí /. Deti väčšinou pochádzajú z priľahlých mestských častí a lazov a nie sú konfrontované s reálnymi dopravnými situáciami v meste. Neuvedomujú si hroziace nebezpečenstvo. Na dopravnom ihrisku si osvoja základné návyky správania sa v cestnej premávke s cieľom predchádzať nehodovosti.

Výstupom projektu je funkčné dopravné ihrisko, ktoré bude využívané v rámci výučby dopravnej výchovy, telesnej výchovy a na organizovanie dopravno - športových podujatí. Príprava realizácie projektu bude prebiehať v spolupráci s mestom a rodičmi detí. Jej obsahom bude príprava projektovej dokumentácie, rozpočtu, oslovovanie sponzorov a dobrovoľníkov a realizácia stavebných prác na dobudovanie ihriska. Vyberú sa dodávatelia a zakúpia sa dopravné prostriedky a bezpečnostné prvky.Na dopravnom ihrisku budú organizované výchovno vzdelávacie aktivity zamerané na dopravnú výchovu.